Neděle, 24 září, 2023
DomůPro ženyUvažujete o liposukci? Vyberte si tu správnou metodu 
- Reklama -PR článek

Nenechte si ujít

Uvažujete o liposukci? Vyberte si tu správnou metodu 

Liposukce je v současné době jeden z nežádanějších zákroků estetické medicíny. A není se čemu divit, je to snadný způsob, jak odstranit trochu toho přebytečného podkožního tuku a zformovat postavu. Málokdo už ale ví, jak takový zákrok probíhá a z jakých metod si může vybírat. Přečtěte si, jaké existují druhy liposukce a v čem se mezi sebou liší. 

Invazivní, nebo neinvazivní liposukce? 

Předtím, než se rozhodnete pro liposukci, je dobré vědět, že máte na výběr mezi invazivními a neinvazivními metodami.  

Invazivní liposukce patří mezi chirurgické zákroky, a tím pádem ji vykonává lékař. Jako invazivní se označuje z toho důvodu, že se provádí prostřednictvím malých řezů v kůži. Do nich se následně vkládá kanyla nebo katétr, čímž dochází k porušení tkáně. To s sebou přináší delší rekonvalescenci a větší zátěž pro tělo. Na druhou stranu tato metoda umožňuje chirurgovi odstranit větší množství tuku a dosáhnout přesnějšího tvarování těla. Považuje se tedy za účinnější než neinvazivní. 

Neinvazivní liposukci často neprovádí lékaři, ale pouze kvalifikovaní pracovníci. Hlavním důvodem, proč mnoho lidí volí neinvazivní variantu je, že při ní nedochází k porušení kůže. Jedná se tedy o bezbolestnou liposukci, která nevyžaduje rekonvalescenci. Tím že dochází k působení na tukové buňky pouze z vnějšku kůže, výsledky ovšem nejsou tak viditelné, jako v případě metody invazivní. 

Metoda Body-Jet – invazivní 

Známá také jako vodní liposukce, využívá pulzujícího paprsku vody. Ten se zaměřuje na tukové buňky a odděluje je od vazivové sítě, která je udržuje v tkáni.  

Při této metodě nedochází téměř k žádnému poškození okolní tkáně ani odsávaného tuku. Pokud vás tedy trápí, že někde máte tuku moc, a někde byste zase chtěli přidat, Body-Jet je pro vás to pravé. Tím, že při odsátí je zachována maximální vitalita tukových buněk, můžete si ho následně nechat vpravit do jiných částí těla.  

Výhody: formování postavy díky možnosti využití odsátého tuku; žádné zbytečné modřiny; okamžité výsledky. 

Ultrazvuková liposukce – invazivní 

Jak už název napovídá jde o metodu odstranění přebytečného tuku za pomocí ultrazvuku. Využívá se zejména k liposukci břicha, zad nebo boků, protože v těchto oblastech je tuk tužší a tato metoda si s tím dokáže poradit. Nejprve se do vybrané oblasti vstříkne speciální anestetická tekutina, která změkčí tukové buňky a zlepší jejich rozpustnost. Následně ultrazvuková sonda rozkmitá buňky pomocí vlnění. Kmitáním se buňky rozpustí a jsou pak snadno odsáty. 

Výhody: maximálně šetrná; malé riziko modřin a otoků díky přesnému zacílení ultrazvuku. 

Laserová liposukce – invazivní 

Funguje na stejném principu, jako liposukce ultrazvuková, s tím rozdílem, že místo ultrazvukové sondy se pod kůži zavádí laserové vlákno.  

Výhody: podporuje tvorbu kolagenu, čímž viditelně zpevňuje pokožku v místě aplikace; díky přesnému zacílení je vhodná i na liposukci menších partií, jako jsou paže, kolena či podbradek. 

Lipolýza – neinvazivní 

Při této metodě, narozdíl od předchozích způsobů, nedochází k mechanickému odsátí tukových buněk. Probíhá na principu narušení tukových buněk, které následně samovolně odchází z těla lymfatickým systémem.  

  • Injekční lipolýza: Tenkou jehlou se pod kůži aplikuje účinný roztok, který naruší povrch tukových buněk a ty se rozpustí. 
  • Kryolipolýza: Tukové buňky jsou velice citlivé na nízké teploty. Kryolipolýza funguje na principu rozpadu buněk jejich zmrazením. 
  • Ultrazvuková kavitace: Pomocí ultrazvukových vln dochází k vytvoření mikrobublin, které následně praskají a zapříčiní narušení tukových buněk. 

Ať už se rozhodnete pro jakýkoliv druh liposukce, vyberte si renomovanou kliniku estetické medicíny, kde budete mít jistotu, že se dostanete do rukou odborníků.  

Nejnovější články

PR článek